close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
جوشکاری

***...jaleb...***

محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما

پروژه اصول سرپرستي (جوشكاري)

ا موضوع: بخش جوشکاری,جوشکاری,

پروژه اصول سرپرستي (جوشكاري)

 

توضيح در مورد اين پروژه:

***اين پروژه در مورد نفوذ ، صميميت ، و تأثير گذاري يك سرپرست بر روي كارگران يا كارمندان زير دست خود مي باشد پيشنهاد ميكنم از دست ندهيد

اين فايل كه در يك فايل فشرده قرار دارد هم به صورت Power Point و هم به صورت PDF مي باشد:

لينك دانلود به صورت يك فايل فشرده

حجم تقريبي 6.1 مگابايت

توضيح اين كه اين پروژه را خودم ارائه دادمتعداد بازديد : 64
تاریخ انتشار: شنبه 18 آبان 1392 ساعت: 1:21بعد از ظهر
برچسب ها : ,,,,,
نظر

دانلود گزارش كار كارگاه جوشكاري چدن

ا موضوع: بخش جوشکاری,جوشکاری,

دانلود گزارش كار كارگاه جوشكاري چدن

اين گزارش كار در مورد لحيم كاري چدن مي باشد

اين فايل به صورت PDF مي باشد

لينك دانلود در يك فايل زيپ

توضيح اين كه اين پروژه را خودم ارائه دادمتعداد بازديد : 58
تاریخ انتشار: شنبه 18 آبان 1392 ساعت: 1:11بعد از ظهر
برچسب ها : ,,,
نظر

جوش دادن نانولوله‌ها با استفاده از اتصالات فلزي

ا موضوع: بخش جوشکاری,جوشکاری,فناوری ها,معرفی,متفرقه,بروزترین ها,متفرقه,

جوش دادن نانولوله‌ها با استفاده از اتصالات فلزي

يک گروه تحقيقاتي متشكل از کشورهاي آمريکا، ژاپن و فرانسه، تصادفاً هنگام تابش پرتوهاي متمرکز ميکروسکوپ الکتروني به نانولوله‌هاي چند‌جداره‌اي ـ که قبلاً ذرات ريز فلزي داخل آنها رسوب داده شده بود ـ راهي را براي جوش دادن نانولوله‌هاي کربني به ذرات فلزي و ايجاد اتصالات الکترونيکي نانومقياس جديد يافتند. اين محققان در ادامه‌ي بررسي‌هاي خود براي نخستين بار به وجود يک پيوند کووالانسي بين ذرات فلزي و سطح اين نانولوله‌ها پي بردند و دريافتند اين ذرات فلزي بر خلاف آنچه تصور مي‌شد ثابت نيستند و با تابش پرتوهاي الکتروني به نانولوله‌ها و خروج برخي اتم‌‌هاي کربن، به‌سرعت جايگزين آنها مي‌شوند. 


به عقيده‌ي اين محققان راز استحکام فوق‌العاده‌ي اين اتصالات نسبت به جوش خوردگي‌هاي معمولي (که با الکترودهاي کربني انجام مي‌شوند و نقطه‌ي اتصال تنها به سطح بيروني نانولوله محدود است) وجود همين پيوندهاي کووالانسي در تمام سطح نانولوله‌ها (و نه فقط يک نقطه از آن ) است. تفاوت ديگر اين شيوه با ديگر روش‌هاي جوش، جامد ماندن ذرات فلزي و ذوب نشدن آنها طي فرايند جوش است.

اين محققان براي سنجش ميزان استحکام اين جوش خوردگي‌ها نيز سعي کردند تا با استفاده از يک ميکروسکوپ نيرو اتمي (
AFM) آنها را بشکنند. علاوه ‌بر اين آنها دريافتند که براي انجام جوش وجود ذرات فلزي روي سطح نانولوله‌ها کافي است و با تابش پرتو الکتروني به‌راحتي مي‌توان عمل جوش را انجام داد؛ البته اين نكته با توجه به آسان‌تر بودن کنترل رسوب‌دهي ذرات روي سطح بيروني نانولوله‌ها، کاربردهاي بالقوه‌ي بيشتري را براي اين فرايند فراهم مي‌آورد. 

هم‌اکنون اين دانشمندان با توجه به کاربردي‌تر بودن اين نانولوله‌ها و خواص الکترونيکي جالب توجهشان نسبت به انواع ديگر نانولوله‌هاي کربني سعي در ايجاد اتصالات چندگانه‌اي از اين دست، بين نانولوله‌هايي با اندازه‌هاي متفاوت و به‌ويژه نانولوله‌هاي تک‌جداره دارند؛ البته به نظر محققان اين تحقيق همچنان در مراحل اوليه است و لازم است تا بررسي و مطالعات بيشتري در زمينه‌ي نحوه‌ي استفاده از بلورهاي فلزي براي کمک به رشد نانو لوله‌ها و اتصال آنها به نانولوله‌هاي در حال رشد، انجام شود.

منابع

http://www.rsc.org/chemistryworld/News/2009/March/11030902.asp

http://www.iwnt.com/new/news2-persian.htmlتعداد بازديد : 37
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 شهريور 1392 ساعت: 11:2قبل از ظهر
نظر

تاریخچه جوشکاری و انواع آن

ا موضوع: بخش جوشکاری,جوشکاری,معرفی,

در ادامه مطلبتعداد بازديد : 68
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 خرداد 1392 ساعت: 1:47بعد از ظهر
ادامه مطلب
نظر

انواع الکترودهای جوشکاری

ا موضوع: بخش جوشکاری,جوشکاری,معرفی,

 

 

جوشکاری قوس الکترود دستی :

در روش الکترود دستی،‌ قوس الکتریکی در یک مدار جریان مستقیم یا متناوب بین الکترود پوشش دار و قطعه کار ایجاد می شود. الکترود در این روش از نوع ذوب شونده می باشد که توسط لایه ای از مواد معدنی پوشیده شده است. ترکیب شیمیائی مفتول فلزی، بجز در شرایط خاص تقریباً شبیه ترکیب شیمیایی فلز پایه می باشد. پوشش الکترود(فلاکس) از مواد مختلف فلزی و معدنی تشکیل شده که خواص مطلوب را به الکترود می دهند. الکترود های مصرفی را می توان با توجه به ترکیب شیمیائی پوشش و ویا ترکیب شیمیایی فلز جوش آنها به گروه های مختلف تقسیم بندی نمود.

نوع روکش الکترود تاثیر مستقیم بر روی خواص مکانیکی، فیزیکی فلز جوش، خصوصیات اپراتوری و شرایط کاربردی و نگهداری الکترود دارد. در رابطه با تقسیم بندی الکترودها و خواص آنها استاندارهای بین المللی متفاوتی وجود دارد. استانداردهای معروف در این رابطه عبارتند از: استاندارد بین المللی ISO،‌ استاندارد انجمن جوشکاری آمریکا (AWS) و انجمن مهندسین مکانیک آمریکا ASME و استاندارد آلمان DIN.


فرآیند جوشکاری زیر پودری:

در جوشکاری به روش زیرپودری، ‌قوس الکتریکی بین سیم جوش و قطعه کار در زیر پودر مخصوص جوشکاری (فلاکس) تشکیل شده و حوضچه جوش را بوجود می آورد. قطرات مذاب سیم جوش و حوضچه جوش توسط پودر جوش (فلاکس) از اتمسفر محیط محافظت می شود.پودر یا فلاکس(Flux) جوشکاری اثر الکتریکی، فیزیکی و متالورژیکی بر روی خصوصیات قوس و جوش دارد

جوشکاری زیر پودری دارای نرخ رسوبی بالاتر و عمق نفوذ بیشتر در مقایسه با سایر روشهای جوشکاری می باشد. پودرهای جوشکاری (فلاکس) تولیدی از نوع فلاکس بهم چسبیده شده (Bonded flux) می باشد.که از مزایای این پودرها امکان افزایش عناصر آلیاژی و اکسیژن زدا، پایین بودن چگالی پودر و سهولت جدا سازی سرباره جوش می باشد.

پودر های جوشکاری در کیسه های 25 کیلوگرمی بسته بندی شده، سایر وزن ها(بسته بندی داخل جوال) طبق در خواست مشتری تهیه می شود.پودر های جوشکاری تولیدی مطابق استاندارد اروپا EN ، استاندارد آلمان DIN، استاندارد انجمن جوشکاری آمریکا (AWS) تولید می شود.

 

 

   

سیم جوشهای زیر پودری:

در جوشکاری به روش زیرپودری، ‌قوس الکتریکی بین سیم جوش و قطعه کار در زیر پودر مخصوص جوشکاری (فلاکس) تشکیل شده و حوضچه جوش را بوجود می آورد. قطرات مذاب سیم جوش و حوضچه جوش توسط پودر جوش (فلاکس) از اتمسفر محیط محافظت می شود.اطلاعات فنی ارائه شده در خصوص سیم جوش های زیر پودری منوط به آنالیز شیمیایی می باشد ، در صورتیکه خواص مکانیکی ارائه شده مربوط به فلز جوشی می باشد که ترکیبی از سیم جوش و پودر جوشکاری می باشد. به عبارتی خواص مکانیکی علی رقم متاثر بودن از آنالیز شیمیایی سیم جوش، بسیار وابسته به نوع پودر جوشکاری و بازیسیته آن دارد . 

سیم جوش ها بصورت کلاف 30 کیلوئی و یا به صورت هاسپل (مورد استفاده در صنایع لوله سازی) با وزن های متفاوت بنا به در خواست مشتری تولید می شود.سیم جوش های مطابق استاندارد اروپا EN ، استاندارد آلمان DIN، استاندارد انجمن جوشکاری آمریکا (AWS) تولید می شود.

سیم جوشهای میگ/مگ برای جوشکاری با گاز محافظ (MIG/MAG):

جوشکاری قوس الکتریکی با گاز محافظ (Gas metal arc) شامل دو روش MIG و MAG می باشد. تفاوت بین این دو روش در نوع گاز مصرفی بوده که برای محافظت جوش بکار میرود. در روش MIG(Metal inert Gas) گاز محافظ از نوع گاز خنثی(آرگون یا هلیوم) بوده،‌ در حالیکه در روش MAG(Metal Actice Gas) گاز محافظ فعال (نظیر CO2 با ترکیبی از آن با آرگون) استفاده می شود.

از مزایای این روش پایین بودن انرژی جوش و همچنین سرعت جوشکاری بالا تری نسبت به روش های قوس الکترود دستی و جوشکاری قوس الکترود تنگستن دارا می باشد.

سیم جوش های تولیدی MIG / MAG دارای قطری بین 2.4 – 0.8 بصورت کلاف روی قرقرهای پلاستیکی به وزن 15 کیلوگرم تولید می شوند. سایر وزن و اندازه ها، مطابق استاندارد و طبق در خواست مشتری تهیه می شود.سیم جوش های تولیدی مطابق استاندارد اروپا EN ، استاندارد آلمان DIN، استاندارد انجمن جوشکاری آمریکا (AWS) تولید می شود.

 

سیم جوشهای تیگ برای جوشکاری با گاز محافظ  (TIG)

جوشکاری TIG ( Tungsten Inert Gas ) که بنام جوشکاری آرگون نیز معروف است. فرآیندی است که در آن از الکترود غیر مصرفی و گاز برای محافظت قوس و فلز مذاب استفاده می شود. از ویژگیهای این روش داشتن قوس آرام و پایدار و همچنین ایجاد جوشی با کیفیت بسیار خوب می باشد.

روش TIG عمدتاً برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن و آلیاژهای غیر آهنی نظیر آلومینیوم، ‌نیکل، تیتانیوم، و مس بکار می رود. همچنین در مواقعی که نیاز به جوش با کیفیت بالا باشد، نظیر اتصالات مورد مصرف در صنایع شیمیایی - پتروشیمی و نیروگاهی، از این رو ش استفاده می شود. نرخ رسوب جوش در روش TIG نسبتاً پائین بوده و به همین دلیل در جوشکاری ضخامتهای بالا از روش TIG برای جوشکاری پاس اول (پاس ریشه) استفاده می شود و از یک روش دیگر(با نرخ رسوب بالا تر) جهت جوشکاری بقیه پاسها استفاده می شود.

سیم جوش های TIG دارای قطری بین 2.4 – 0.8 بصورت سیم جوش های یک متری در بسته های به وزن 5 کیلوگرم تولید می شوند. سایر وزن و اندازه ها ، مطابق استاندارد و طبق در خواست مشتری تهیه می شود.

سیم جوش های تولیدی مطابق استاندارد اروپا EN ، استاندارد آلمان DIN، استاندارد انجمن جوشکاری آمریکا (AWS) تولید می شود.

   


 

سیم جوشهای توپودری برای جوشکاری با گاز محافظ :

این فرآیند مشابه فرآیند GMAW می باشد با این تفاوت که در فرآیند توپودری از یک سیم جوش توخالی(تسمه) که داخل آن از پودر پر شده است استفاده می شود. قوس الکتریکی بین سیم جوش توپودری و قطعه کار انجام می گیرد . از طرفی پس از انجماد یک لایه سرباره روی سطح جوش مشاهده می شود.که این مهم بر روی پروفیل جوش و سرعت سرد شدن موثر می باشد. سیم جوشهای توپودری تولیدی از نوع سیم جوش هایی هستند که حین جوشکاری نیازمند به گاز محافظ (gas shield) می باشد . مزایای این روش، سرعت جوشکاری بالاتر نسبت به روش MIG/MAG ، امکان افزودن عناصر آلیاژی خاص به حوضچه مذاب، خواص مکانیکی بالاتر( به واسطه کنترل سرعت سرد شدن) و کاهش تمام کاری قطعه.

 سیم جوش های توپودری دارای قطری بین 2.4 – 0.8 بصورت کلاف روی قرقرهای پلاستیکی به وزن 15 کیلوگرم تولید می شوند. سایر وزن و اندازه ها ، مطابق استاندارد و طبق در خواست مشتری تهیه می شود. سیم جوش های مطابق استاندارد اروپا EN ، استاندارد آلمان DIN، استاندارد انجمن جوشکاری آمریکا (AWS) تولید می شود.

   
 
 
منبع:سایت شرکت آما

 تعداد بازديد : 97
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 خرداد 1392 ساعت: 1:45بعد از ظهر
ادامه مطلب
نظر

فرآیندهای جوشکاری

ا موضوع: بخش جوشکاری,جوشکاری,معرفی,

فرایندهای جوشکاری

فرایندهای جوشکاری با قوس الکتریکی

جریان الکتریکی از جاری شدن الکترونها در یک مسیر هادی به وجود می‌آید. هرگاه در مسیر مذکور یک شکاف هوا(گاز)ایجاد شود جریان الکترونی و در نتیجه جریان الکتریکی قطع خواهد شد. چنانچه شکاف هوا باندازه کافی باریک بوده و اختلاف پتانسیل و شدت جریان بالا، گاز میان شکاف یونیزه شده و قوس الکتریکی برقرار می‌شود. از قوس الکتریکی به عنوان منبع حرارتی در جوشکاری استفاده می‌شود.روشهای جوشکاری با قوس الکتریکی عبارت‌اند از:

·                     جوشکاری با الکترود دستی پوشش دار SMAW

·                     جوشکاری زیر پودریSAW

·                     جوشکاری با گاز محافظ یا GMAW یا MIG/MAG

·                     جوشکاری با گاز محافظ و الکترود تنگستنی یا GTAW یا TIG

·                     جوشکاری پلاسما

برای سیم جوشهای گاز(فولاد- مس  آلومینیوم):R (گاز محافظ آرگون با الكترود تنگستن)TIG برای سیم جوشهای:ER

  برای سیم لحیم سخت.  : B


تعداد بازديد : 33
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 خرداد 1392 ساعت: 1:44بعد از ظهر
نظر

تاریخچه جوشکاری

ا موضوع: بخش جوشکاری,جوشکاری,

تاریخچه جوشکاریتعداد بازديد : 34
تاریخ انتشار: دوشنبه 18 دي 1391 ساعت: 7:35بعد از ظهر
ادامه مطلب
نظر

امکانات سایت

### اگه از هر یکی از اینا استفاده نکردی سرت کلاه رفته ###
خود دانی

collection.bmp

دوستان و همکاران

با مرجع گرافیک دوست شوید !

محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما
تمامی حقوق سایت و قالب برای((***...jaleb...***)) محفوظ می‌باشد و هرگونه سؤاستفاده و کپی برداری پیگرد قانونی دارد | کپی رایت ۲۰۱۳
طراحی و سئو: تهران گراف ترجمه: قالب گراف